Szybki i bezpieczny transport z LAGO

W sytuacjach, gdy Twoja przesyłka jest zbyt ciężka, aby zlecić transport lotniczy, a zależy Ci na szybkiej i przede wszystkim bezpiecznej spedycji ładunku, warto postawić na rzetelną, niezawodną firmę transportową z wieloletnim doświadczeniem oraz własnym taborem. Z LAGO możesz liczyć na wysoką jakość usług – zawsze na czas i w nienaruszonym stanie.

Zaufali nam najlepsi – realizujemy transporty dla mistrzów

Jednym z Klientów, który ceni nasz profesjonalizm i doświadczenie w zakresie logistyki i spedycji, jest znana fanom hokeja fińska drużyna hokejowa Tappara. Hokej stanowi jeden z najważniejszych sportów drużynowych praktykowanych w Finlandii – stąd wywodzą się najlepsi zawodnicy świata.

Tappara jest najbardziej utytułowaną w Finlandii drużyną hokejową posiadającą na swoim koncie aż 17 mistrzostw kraju. Zawodnicy biorą także udział w CHL (Champions Hockey Ligue – Hokejowej Lidze Mistrzów) od 2014 roku, za każdym razem docierając do play-offów.

Gdy liczy się szybkość i niezawodność

Okres rozgrywek i podróży po Europie może być dla graczy stresujący oraz czasochłonny. Zawodnicy podczas przemieszczania się powinni przede wszystkim koncentrować się na regeneracji sił oraz planowaniu zagrywek, nie zaprzątając sobie głowy tym, czy ich sprzęt dotrze na czas i w należytym stanie.

To zadanie dla profesjonalistów i specjalistów w swojej dziedzinie. Firma stojąca za drużyną, Tamhockey Oy, podpisała umowę z LAGO Logistics Oy na transport sprzętu zespołu do różnych lokalizacji w Europie, i oczywiście z powrotem do Finlandii. Drużyna zazwyczaj zaraz po powrocie do domu rozgrywa mecz w kraju, dlatego szybkość i niezawodność odegrały kluczową rolę w wyborze partnera logistycznego dla zespołu.

Zdaniem członków personelu Tamhockey Oy sam przewożony sprzęt waży nawet 1200 kilogramów, wliczając w to ekwipunek personelu oraz trenerów. Transport dziesiątek kijów hokejowych i kasków nie należy do najłatwiejszych – każda torba i opakowanie jest zróżnicowane pod względem kształtu i rozmiaru.

Zawsze na czas

Pakowanie sprzętu to zadanie dla Tamhockey Oy. Zawodnicy zwykle decydują się na lot samolotem, podczas gdy ich sprzęt jest transportowany drogą lądową. Załadunek odbywa się na miejscowej arenie hokejowej w Tampere, skąd rozpoczyna się podróż do miejsca docelowego. Gdy zawodnicy docierają na trening lub mecz, ich sprzęt już tam czeka. Po rozgrywkach ekipa przystępuje do pakowania i transportu do domu.  

Napięte harmonogramy zespołu Tappara w trakcie rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów wywołują dużą presję nie tylko na zawodnikach. Kluczowe w tym wszystkim jest dostarczanie sprzętu zawodników na czas i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, tak aby nic nie zakłócało pracy zespołu, treningów czy samych rozgrywek.

LAGO Express poleca się do usług

Realizacje usług transportów ekspresowych nadzoruje polski zespół LAGO Express z Bielska-Białej. Specjaliści zorientowani na rynku fińskim odpowiadają za świadczenie usług w zakresie transportów z różnych rejonów Europy – łącznie z kabotażami.

Nad prawidłowym przebiegiem transportu sprzętu hokejowego fińskiej drużyny Tappara sprawuje osobiście nadzór Monika Kania – Kierownika Oddziału Bielsko-Biała. Jak wspomina Monika w jednym z wywiadów dla LAGO, Finowie są niezwykle profesjonalni, co oznacza, że są również bardzo wymagający i dokładni. Ten typ współpracy jest szybki, precyzyjny i prosty, a przede wszystkim przynosi korzyści dla obu stron.

W ostatnich latach jakość świadczonych operacji logistycznych w Polsce uległa znacznej poprawie. Jednocześnie wzrosły także oczekiwania klientów. To bardzo dobra wiadomość dla LAGO – ludzie coraz bardziej ufają firmom mogącym zaoferować doskonałą jakość usług. Cena nie jest już jedynym wyznacznikiem operatora logistycznego. I choć LAGO oferuje swoim klientom konkurencyjne stawki, to wyróżnia nas przede wszystkim szybkość dostaw oraz wysoki poziom obsługi. Polecamy się do usług!

Może Cię zainteresować..

Zobacz, jak LAGO wspiera mistrzów z Tampere!

Od lat wspieramy fińską drużynę hokejową Tappara Tampere, dlatego sukces tego zespołu jest dla nas powodem do dumy. Z przyjemnością śledzimy kolejne zwycięstwa drużyny z Finlandii i cieszymy się, że w pewnym stopniu możemy przyczynić się do tych osiągnięć – sprawdź, w jaki sposób pomagamy mistrzom CHL.

Pakiet Mobilności – najważniejsze zmiany

Wchodzący w życie w roku 2022 Pakiet Mobilności wprowadza spore zamieszanie do świata transportu i spedycji. Do najważniejszych zmian należy nałożenie obowiązku posiadania licencji wspólnotowej dla busów powyżej 2,5 t do 3,5 t. W poniższym artykule staramy się wyjaśnić najważniejsze regulacje oraz możliwe konsekwencje dla przewoźników.

Trendy w rynku transportowym. Aktualna sytuacja branży spedycyjnej

Branża transportowa, zwłaszcza na rynku europejskim, odnotowuje kolejne wzrosty w postpandemicznej rzeczywistości. Jednak na horyzoncie dostrzega się również pewne niepokojące sygnały, które mogą w pewnym stopniu spowolnić tendencję wzrostową. Jak w tych statystykach i założeniach kształtuje się sytuacja Polski na tle Europy?

Zadzwoń

Lago 2023. All rights reserved

Website Style. Strony www