Transport Polska-Szwecja

Grupa LAGO obsługuje klientów z Polski i krajów europejskich – codziennie przewozimy tysiące ładunków.

Transport Polska-Szwecja

Szwecja słynie z rud żelaza, parków narodowych oraz chłodnego klimatu, który wynagradza przepięknymi widokami na góry, lodowce, stare lasy iglaste i jeziora. W takim miejscu łatwo o „naładowanie baterii” dla zapracowanych. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem podróży do Szwecji?

Szwecja w ujęciu geograficznym

Szwecja zaliczana jest do krajów skandynawskich i nordyckich. Populacja tego kraju wynosi ok. 10 mln mieszkańców – prawie 4 razy mniej niż w Polsce. Kraj ten nie należy do państw członkowskich NATO – formalny wniosek o przyjęcie złożono w maju 2022 roku.

Istotną częścią szwedzkiej gospodarki stanowią bogactwa naturalne. Znana jest także z hutnictwa metali nieżelaznych oraz przemysłu maszynowego, a także produkcji broni. Do takich branż potrzebne są sprawdzone firmy spedycyjne, jak LAGO Logistic, które dobrze wiedzą, jak zorganizować transport szybko, bezpiecznie i za rozsądne pieniądze.

Szwecja to kraj obfitujący w parki narodowe (32) oraz jeziora. Bliski kontakt z przyrodą dla kierowców może okazać się problematyczny, zwłaszcza przy terenach leśnych, gdzie dzika zwierzyna często wychodzi na ulice.

Transport Polska-Szwecja

Jak najlepiej dostać się do Szwecji z Polski? Najczęściej wybierana jest przeprawa promem ze Świnoujścia do Ystad lub z Gdańska do Nynashamn (ok. 60 km od Sztokholmu) albo z Gdyni do Karlskrony. Możliwa jest przeprawa promowa samochodem osobowym, ciężarowym i przyczepą campingową.

Nie ma bezpośredniej trasy z Polski do Szwecji, aby dotrzeć tam samochodem osobowym lub ciężarowym należy przejechać przez Niemcy i Danię – tutaj przez most w Oresund docieramy do Malmö.

Dostępne jest także połączenie Polska-Szwecja za pośrednictwem samolotu. Wyloty odbywają się m.in. z Krakowa do Göteborga i Sztokholmu. LAGO Logistics zajmuje się również transportem lotniczym.

Przepisy drogowe w Szwecji

Szwecja dysponuje ok. 1700 km dróg ekspresowych i autostrad – to ponad 2 razy więcej niż w Finlandii. Szwecja słynie z wysokich mandatów za nieprzestrzeganie przepisów. Na ternie zabudowanym obowiązuje zwykle ograniczenie prędkości do 50 km/h, choć w pobliżu szkół może ono wynosić nawet 30 km/h.

Jeśli stan dróg na to zezwala, samochody ciężarowe i dostawcze powyżej 3,5 tony mogą poruszać się z prędkością maksymalną na:

  • autostradzie 90 km/h;

  • drogach ekspresowych 80 km/h;

  • pozostałych drogach 70-80 km/h.

Do obowiązkowego wyposażenia w samochodzie należy trójkąt ostrzegawczy oraz opony odpowiednie do pory roku (zimowe z bieżnikiem ok. 3 mm, oraz letnie min. 1,6 mm). Opony zimowe są obowiązkowe od 1 grudnia do 31 marca.

Transport zimą w Szwecji

Co ważne, po Szwecji poruszamy się bez ponoszenia opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi. Drogi są bardzo dobrej jakości. Opłata jest pobierana jedynie za przeprawę mostami łączącymi Szwecję z Danią i Norwegią.

Jeśli chodzi o tankowanie, znajdziemy tu stacje oferujące zarówno paliwo bezołowiowe, jak i diesel. Problem może się pojawiać z dostępnością stacji z LPG – znajdują się głównie w dużych miastach. Obowiązuje tam samoobsługa, dlatego warto zaopatrzyć się w rękawice ochronne do tankowania LPG.

W Szwecji należy zachować szczególną ostrożność podczas podróżowania przez tereny leśne. Widok łosia na drodze należy tam do codzienności – zwierzęta niechętnie schodzą z drogi przed pojazdami.

Jak zaplanować transport do Szwecji?

Zaufaj sprawdzonej i doświadczonej firmie logistycznej takiej jak my! Lago Logistics oferuje swoje usługi spedycyjne m.in. na trasie Polska-Szwecja. Zleć nam transport – my zajmiemy się resztą. Lago każde zlecenie traktuje poważnie i równie priorytetowo. Stawiamy na Twój komfort i spokój ducha. Otrzymasz dedykowanego konsultanta logistycznego na czas zlecenia. Dla Ciebie zorganizujemy:

  • transport całopojazdowy, częściowy, intermodalny;

  • transport nienormatywny;

  • time critical shipments – wszędzie tam, gdzie liczy się każda minuta.

Grupa LAGO obsługuje klientów z Polski i krajów europejskich – codziennie przewozimy tysiące ładunków. Zawsze na czas i zawsze dbając o wysoką jakość każdego zlecenia. Sprawdź, czym możemy Cię jeszcze zaskoczyć – zapraszamy do kontaktu. Zobacz naszą ofertę i powiedz nam, w czym możemy Ci dziś pomóc.

Wybierz sprawdzonego partnera logistycznego. Zaufały nam tysiące klientów – dołącz do nich i Ty!

Może Cię zainteresować..

Lago 2023. All rights reserved

Website Style. Strony www