Transport krajowy

Usługi transportu krajowego to jedno z podstawowych zadań firm z branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Przewozy wewnątrz Polski realizujemy też w LAGO, gdzie możesz liczyć na kompleksowe doradztwo ze strony doświadczonych spedytorów. Decydując się na transport z LAGO możesz liczyć na pełen profesjonalizm i indywidualne podejście (np. dopasowanie sposobu załadunku do charakterystyki towaru). Dzięki temu Twoje ładunki błyskawicznie trafią do miejsca docelowego. W skład dostępnych usług przewozowych wchodzi transport: ciężarówką, busem, ponadgabarytowy, intermodalny, paletowy, drobnicowy, TCS (time critical shipments).

Transport krajowy — czyli to, na czym się znamy

Jedną z naszych specjalizacji jest transport krajowy wewnętrzny. Z LAGO możesz liczyć na szybki przewóz towarów w obrębie całej Polski, o charakterze międzymiastowym (np. odbiór towaru kontenerowego z portu w Gdyni i dostawa kontenera do dowolnego miasta w Polsce). Zapoznaj się z naszą ofertą transportu krajowego i skorzystaj z usług firmy, mającej wieloletnie doświadczenie w branży transportowej.

LAGO to firma zajmująca się transportem i spedycją, z bogatą historią i doświadczeniem. Jej korzenie sięgają aż 1984 roku. Pierwotnie rodzinna firma, którą założyli bracia Arto i Kaija Hyödynmaa obecnie działa też w Polsce. Od 2017 roku nad Wisłą operuje firma LAGO. Wraz z fińską firmą LAGO Logistics Oy tworzą grupę LAGO, która zajmuje się transportem krajowym i międzynarodowym na terenie naszego kraju i Europy.

Dziś to prężnie rozwijające się międzynarodowe przedsiębiorstwo, które posiada 11 placówek przeładunkowych w Polsce i za granicą. O jak najlepszą obsługę klientów dba 16 doświadczonych dyspozytorów, logistycy i kierowcy zawodowi (104 pracowników) z szerokimi uprawnieniami do transportu różnych towarów (np. do przewozu leków, zwierząt czy substancji chemicznych). Do ich dyspozycji jest ponad 100 pojazdów włącznie w tym TIR DAF XF 480 FT z naczepami HUCKEPACK i busy 3,5 tony Renault Master.

Przewóz możemy zrealizować z wykorzystaniem różnych środków transportu tak, by zwiększyć jego efektywność. Na wyposażeniu LAGO znajdują się też naczepy przystosowane do transportu meblarskiego, papierniczego, elektroniki, a także gazu LNG czy surowców i budownictwa.

Transport krajowy a międzynarodowy — najważniejsze różnice

Transport krajowy ma zupełnie inną specyfikę od międzynarodowego. Główne różnice dotyczą takich aspektów jak:

  • Obszar działań: transport krajowy odbywa się bez przekraczania granic pomiędzy państwami. Towary są przewożone tylko w obrębie na przykład Polski.
  • Infrastruktura: w transporcie krajowym korzysta się wyłącznie z infrastruktury dostępnej na terenie kraju, którego dotyczy. Są to autostrady, drogi szybkiego ruchu, drogi krajowe i lokalne. Do transportu krajowego wlicza się również kolej, porty i lotniska, jeśli ich wykorzystanie jest możliwe bez opuszczania granic państwa.
  • Prawo i dokumenty: w transporcie krajowym należy stosować się jedynie do regulacji obowiązujących na terenie danego państwa. Dotyczy to m.in. przepisów ruchu drogowego, prawa transportowego oraz regulacji związanych z bezpieczeństwem, dokumentacją czy opłatami.
  • Znaczenie dla gospodarki: transport krajowy jest kluczowy dla gospodarki kraju. Przewozy wewnętrzne są niezbędne do dostarczania dóbr i usług na jego terenie oraz do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Bez zorganizowanego transportu krajowego niemożliwe byłoby zapewnienie stałej dostępności zarówno produktów krajowych, jak i importowanych.
  • Waluta: Wszelkie płatności związane z transportem krajowym najczęściej są uiszczane w walucie obowiązującej w danym kraju.

W transporcie krajowym kierowcy i firmy transportowe zmagają się z mniejszą ilością biurokracji (którą zajmiemy się zarówno w przypadku przewozów krajowych i międzynarodowych, organizując m.in. niezbędne pozwolenia). Obowiązują jedynie przepisy danego kraju, a dokumenty ograniczają się do krajowych dokumentów przewozowych oraz faktur (lub pozwoleń na transport towarów niebezpiecznych czy ponadgabarytowych). Jest to także bardziej przewidywalna forma transportu, ze względu na mniejsze dystanse. Ryzyko wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, blokad na trasie, kwestii dopasowania załogi do przepisów jest mniej uciążliwe, co ułatwia szczegółowe planowanie.

Play

Chcesz szybko wycenić swój ładunek?

    Lago 2023. All rights reserved

    Website Style. Strony www