Mocowanie oraz zabezpieczanie ładunków

LAGO doszkala kadrę w zakresie mocowania ładunków.

LAGO jako firma świadcząca usługi spedycyjne i transportowe w zakresie przewozów międzynarodowych uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych (PSPD) i Inspekcję Transportu Drogowego ( ITD ). Szkolenie dotyczące mocowania i zabezpieczenia ładunków poprowadził doświadczony inspektor ITD. Firma LAGO wysłała na szkolenie swoich pracowników, w tym kierowców, którzy mieli okazję poznać najnowsze zasady prawidłowego mocowania ładunków oraz korzystać z kompaktowego zestawu do symulacji mocowania towarów.

Podczas szkolenia omówione zostały ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa transportu. Zostało przedstawione prawo przewoźnika do odmowy przewozu, jeśli towar zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również, że przewoźnik odpowiada za bezpieczny transport, a nadawca za wybór właściwego opakowania. Bardzo ważną kwestią związaną z odpowiedzialnością za przewożony towar okazała się kwestia kierowcy, który nie może uchylać się od odpowiedzialności za zabezpieczenie towaru, nawet jeśli nie uczestniczył w jego załadunku.

Kolejnym zagadnieniem było zabezpieczenie ładunków, w tym znaczenie znajomości masy, ciężaru, środka ciężkości, układu inercyjnego, siły ciężkości, współczynnika tarcia, siły bezwładności oraz innych czynników wpływających na stabilność ładunku. Na szkoleniu przedstawiono także przykłady zastosowania specjalnych siatek mocujących oraz falochronów w cysternach, które mają na celu zniwelowanie przemieszczania się płynu. Omówiono również sposoby zabezpieczania towarów, takie jak:

odciągi taśmowe

ryglowanie

opasanie

blokowanie

klinowanie

Warto również wspomnieć o specjalnej stronie internetowej mocowanie.pl/pl/kalkulator.html, gdzie można skorzystać z kalkulatora, który pomaga w doborze odpowiednich środków zabezpieczenia towarów. Podczas szkolenia poruszono również wiele praktycznych zagadnień, takich jak sposób zabezpieczania kabli w szpulach czy problematyka przeciągania pasa przez środek ładunku.

Dziękujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych (PSPD) oraz ITD za możliwość uczestnictwa w tak wartościowym szkoleniu, które pozwoliło nam poszerzyć naszą wiedzę na temat zabezpieczania i mocowania ładunków.

Może Cię zainteresować..

Zadzwoń

Lago 2023. All rights reserved

Website Style. Strony www