LAGO i Kässbohrer – współpraca w transporcie intermodalnym

Skuteczny transport intermodalny wymaga odpowiedniego wsparcia. Sprawdź korzyści ze współpracy pomiędzy LAGO a firmą Kässbohrer.

LAGO z nowym partnerem w biznesie

Przewóz intermodalny wiąże się z licznymi wymaganiami, które oznaczają również konieczność korzystania ze wsparcia profesjonalnych partnerów. LAGO nawiązało współpracę z firmą Kässbohrer w zakresie zakupu naczep do przewozów intermodalnych.

Przewóz jednostki intermodalnej w transporcie drogowym

Transport intermodalny polega na przewozie towaru zamkniętego w kontenerze, nadwoziu wymiennym bądź naczepie. Istotną kwestią jest też fakt, że całość odbywa się przy użyciu więcej niż jednego środka transportu bez możliwości ingerencji w zawartość przesyłki. Ważna jest ponadto zgodność z obowiązującymi przepisami, które są opisane głównie w dyrektywie 92/106/EWG. Według regulacji główna część przewozu ładunków w transporcie intermodalnym powinna odbywać się drogą morską, kolejową lub żeglugą śródlądową – dopiero w końcowej fazie należy zastosować transport drogowy, pamiętając przy tym o wyborze jak najkrótszej drogi.

Podczas transportu drogowego jednostka intermodalna jest najczęściej przewożona z użyciem ciągnika siodłowego. W przypadku przewozów za pomocą naczepy, wykorzystuje się naczepę huckepack,  jako jednostkę ładunkową. Naczepy są zbudowane ze stali o bardzo wysokiej trwałości, co zapewnia świetną wytrzymałość. Ramy są wzmacniane oraz posiadają specjalne zaczepy do mieszczenia ich pomiędzy bocznicą, a składem kolejowym. Jednocześnie muszą spełniać szereg wymagań aby otrzymać certyfikat kolejowy P400.

Nowy dostawca naczep dla LAGO

Aby zapewnić lepsze wsparcie dla transportu intermodalnego, nawiązaliśmy współpracę z nowym dostawcą naczep – firmą Kässbohrer. Niemieckie przedsiębiorstwo działa na rynku już od ponad 125 lat i wyróżnia się na tle konkurencji m.in. szeroką ofertą produktów. Jej oferta skupia się na połączeniu wydajności, prostoty, niezawodności oraz najwyższej jakości produkcji.

W ofercie LAGO znajduje się 36 naczep typu huckepack, które są wykorzystywane na trasach:

  • Niemcy–Finlandia,
  • Belgia–Finlandia,
  • Holandia–Finlandia,
  • Francja–Finlandia,
  • Austria–Finlandia,
  • Polska–Finlandia,
  • Słowacja–Finlandia,
  • Czechy–Finlandia.

Podczas transportu intermodalnego naczepa huckepack podejmowana jest w porcie w Finlandii, a następnie realizowany jest rozładunek i załadunek. Po ponownym przygotowaniu naczepy do transportu jest ona odstawiana do portu, skąd płynie statkiem do kraju przeznaczenia. Po dotarciu na miejsce następuje przeładowywanie na pociąg, a w ostatnim etapie – naczepa odbierana jest przez przewoźnika ze stacji kolejowej, skąd zmierza do miejsca przeznaczenia.

Transport intermodalny na trasie Polska–Finlandia, Czechy–Finlandia i Słowacja–Finlandia realizujemy przy użyciu własnego ciągnika LAGO, który na stałe stacjonuje w Gdyni.

Transport intermodalny – najważniejsze korzyści

Transport intermodalny to jedna z najważniejszych gałęzi branży TSL. Takie rozwiązanie znajduje szerokie wykorzystanie na całym świecie głównie ze względu na ogromne zalety środowiskowe. Mowa przede wszystkim o znacznym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla oraz niższym zużyciu paliwa. Wśród innych korzyści należy wymienić również możliwość zmiany tras oraz odczuwalne ograniczenie ruchu na autostradach. Transport intermodalny to także możliwość dokładniejszego określenia czasu dostawy, zwiększenia jakości usług, lepszego planowania oraz oferowania skutecznego wsparcia dla największych projektów. Kolejną korzyścią jest możliwość przewiezienia cięższego ładunku, co łączy się również z niższymi kosztami w przeliczeniu na kilogram.

Ten rodzaj transportu powinien być wybierany w szczególności przez firmy, które szukają sposobów na redukcję kosztów. Warto też zaznaczyć, że transport intermodalny nie jest podatny na sezonowość – jego ceny utrzymują się na stałym poziomie niezależnie od pory roku.

LAGO – usługi transportowe na najwyższym poziomie

LAGO tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby oferowane usługi realizowane były na najwyższym poziomie. Nasza firma wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta, rodzinną kulturą pracy oraz szeroką wiedzą z różnych kierunków i gałęzi transportu. Jesteśmy zaufanym partnerem logistycznym – ciągle staramy się nadążać za aktualnymi trendami i potrzebami współczesnego rynku, poszerzając naszą ofertę.

Może Cię zainteresować..

Trendy w rynku transportowym. Aktualna sytuacja branży spedycyjnej

Branża transportowa, zwłaszcza na rynku europejskim, odnotowuje kolejne wzrosty w postpandemicznej rzeczywistości. Jednak na horyzoncie dostrzega się również pewne niepokojące sygnały, które mogą w pewnym stopniu spowolnić tendencję wzrostową. Jak w tych statystykach i założeniach kształtuje się sytuacja Polski na tle Europy?

Pakiet Mobilności – najważniejsze zmiany

Wchodzący w życie w roku 2022 Pakiet Mobilności wprowadza spore zamieszanie do świata transportu i spedycji. Do najważniejszych zmian należy nałożenie obowiązku posiadania licencji wspólnotowej dla busów powyżej 2,5 t do 3,5 t. W poniższym artykule staramy się wyjaśnić najważniejsze regulacje oraz możliwe konsekwencje dla przewoźników.

Zadzwoń

Lago 2023. All rights reserved

Website Style. Strony www